پاک کردن چسب مایع و قطره ای از فرش

آموزشهای نظافت فرش در منزل

پاک کردن لکه چسب مایع و قطره ای از روی فرش

وجود لکه هایی از چسب های قطره ای و یا مایع بر روی فرش می تواند منظره ای ناخوش آیند از فرش دوست داشتنی شما به وجود بیاورد. چسب های قطره ای و مایع علاوه بر چسباندن الیاف روی فرش، به مرور زمان اگر پاک نشود باعث از بین رفت رنگ روی الیاف فرش شما خواهد شد. پس بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد همچین مشکلاتی بر روی فرش شما، که یکی از مهمترین عناصر ایجاد زیبایی در دکوراسیون منزل شما می باشد؛ اقدام سریع برای پاک کردن لکه های چسب می باشد.

آموزشهای نظافت فرش در منزل

پاک کردن چسب مایع و قطره ای از فرش

برای پاک کردن لکه چسب مایع از روی فرش. یک پارچه نخی روی چسب بندازید و روی آن با درجه متوسط اتو بکشید. این عمل را چند بار تکرار کنید تا چسب به پارچه نخی بچسبد. برای چسب های قوی تر مثل چسب قطره ای می توانید بسته به جنس الیاف فرش روی خود چسب چند قطره استون بریزید و به آرامی و با دقت چسب را بردارید.

توجه!:

حتما از پارچه های نخی استفاده کنید زیرا پارچه های پلاستیکی همراه اتو کردن چسب قطره ای، چسب را از بافت فرش جدا نکرده و به خود نمی چسبانند.
قبل از استفاده از استون روی فرش برای چسب های قطره ای، آن را در قسمتی از فرش که در دید نباشد تست کنید که باعث بهم ریختگی یا از بین رفتن رنگ فرش شما نشود. استفاده از استون را باید با دقت بسیار بالایی انجام دهید و فقط قسمتی از فرش که چسب قطره ای بر روی آن خشک شده است را با قطره چکان استون بزنید تا از هرگونه مشکلات در تغییر رنگ و یا بهم ریختگی رنگ ایجاد شده توسط استون جلوگیری کنید.

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۱۳ میانگین: ۳.۵]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.