پاک کردن لکه اسلایم از روی مو

پاک کردن لکه اسلایم از روی مو

پاک کردن لکه اسلایم از روی مو


پاک کردن لکه اسلایم از روی مو، این روزها تبدیل به یکی از چالش‌های جدی در خانواده‌ها شده است. گرچه این مشکل ممکن است برای هر کس رخ دهد، اما برای کودکان بیشتر از سایرین پیش می‌آید. گرچه بازی و تفریح با اسلایم گاهی مشکلاتی نظیر لکه بر روی فرش یا مبل پدید می‌آورد، اما چسبیدن آن به مو، موضوع کاملا متفاوتی است.

در مطالعه مطلب با ما همراهی کنید.

این روزها بازی و تفریح با اسلایم در همه جا معمول شده است. گذشته از کودکان، بزرگترها هم به این خمیر بازی جادویی روی آورده‌اند. انواع اسلایم زیبا، خوشرنگ و خوش آب و رنگ هستند. بسیاری هم معتقدند که بازی با اسلایم، به آرامش اعصاب کمک می‌کند.

اما اینکه اسلایم بتواند آرامش اعصاب بیاورد تنها یک روی سکه است. روی دیگر آن مسلما دردسرها و مشکلاتی است که از آلوده کردن و لکه انداختن آن بر روی همه چیز و همه جا به‌وجود می‌آید. اما وقتی کار به چسبیدن اسلایم به موها می‌رسد، موضوع خیلی جدی می‌شود.

اسلایم چسبیده به موها، می‌تواند مشکلات زیادی برای سلامتی موها و پوست سر به‌وجود بیاورد. هم‌چنین اگر این چسبندگی زیاد و عمیق باشد، می‌تواند به از دست دادن قسمتی از آنها ختم شود.

با وجود تمام این حرف‌ها، اسلایم در خانه‌های بسیاری از ما وجود دارد. پس باید راه حل مشکلات آن را هم بیاموزیم. در ادامه مطلب، روش های حذف لکه اسلایم از مو را با هم مرور می‌کنیم.

پاک کردن لکه اسلایم از روی مو

اگر اسلایم به موها چسبید چکار کنیم!

هنگامی که این اتفاق رخ می‌دهد، پیش از هر کاری باید خونسردی خود را حفظ کنید. نگرانی و ترس، اغلب به مشکلات دامن زده و کارها را دشوارتر می‌کند. اکثر ما در چنین مواقعی به شدت ناامید و نگران شده و در اولین وهله، احتمال می‌دهیم که مجبور به کوتاه کردن موهایمان شویم. اما کار با نگرانی و کلافگی حل نمی‌شود.
در عوض با آرامش و خونسردی، و البته انجام کارهای لازم، هم اسلایم را از موها جدا می‌کنیم و هم باعث آسیب به مو یا پوست سر نمی‌شویم.

پیش از هر چیز، از بزرگتر شدن و پخش شدن لکه اسلایم جلوگیری کنید!

پیش از هر چیز باید از پخش شدن بیشتر اسلایم روی موها و بزرگتر شدن اندازه آن پیشگیری کنیم. برای این کار، قسمتهایی از مو را که به اسلایم آلوده نشده، جدا کرده و با دستمال بپوشانید. در صورتی که موها بلند هستند بخش تمیز موها را ببندید یا با کلیپس از بقیه قسمت‌ها جدا کنید. سپس برای پاک کردن لکه اسلایم از روی مو در بقیه قسمت‌ها اقدام کنید.

در مرحله بعدی، موها را با آب گرم و مقداری نرم کننده شستشو دهید. بسته به میزان نفوذ اسلایم در موها، می‌توان کار را در همین مرحله تمام کرد! اگر مقدار یا غلظت اسلایم کم باشد، یا به‌صورت سطحی موها را آلوده کرده باشد، با همین شستشوی ساده با آب گرم و شامپوهای نرم کننده برای پاک کردن لکه اسلایم از روی مو کافی است.

اما اگر غلظت و مقدار اسلایمی که به موها چسبیده زیاد باشد، تکلیف چیست؟

یک سری نکات مهم در شستشوی مو و حذف لکه اسلایم از مو وجود دارد که حتما باید رعایت شوند. در ادامه مطلب به این موارد می‌پردازیم.

آموزش پاک کردن لکه اسلایم از مو با روغن:

برای این کار، پس از تهیه روغن، آن را کمی گرم کنید. البته نه در حدی که دستان شما یا موها را بسوزاند. سپس با نوک انگشتان خود، از جهت ریشه به طرف نوک، با سر پنجه‌ها، شروع به مالیدن روغن به سطح موها نمایید. با این کار، لکه اسلایم پس از گذشت چند دقیقه، شروع به ترکیب با روغن کرده و به آرامی حل می‌شود.

بعد از اطمینان از نرم و شل شدن اسلایم، موها را با شانه یا برس نرم و دندانه درشت، از بالا به طرف نوک مو، به آرامی شانه کنید. برای انجام این کار ابدا عجله نکنید. زیرا با گذشت زمان، مقدار بیشتری از روغن با اسلایم ترکیب شده و آن را نرم و روان می‌کند. به این ترتیب، کار پاک کردن لکه اسلایم از روی مو آسان‌تر خواهد شد. آخرین مرحله از کار را با شستشوی موها با آب فراوان و نسبتا گرم و شانه زدن آنها به آرامی و حتما از بالا به طرف پایین به انجام می‌رسد.

در نحوه حذف لکه اسلایم از روی مو، چه نکاتی را نباید فراموش کنیم؟

وجود لکه اسلایم بر روی موها، مشکلی است که با کلافگی و سرعت عمل حل نمی‌شود. بلکه لازمه حل آن، صبر و حوصله و بکار بستن راه‌ حل‌‌های شناخته شده است. در این بخش، به چند

نکته که در نحوه حذف لکه اسلایم از روی مو باید مراعات شوند، اشاره می‌کنیم:

برای شستشو حتما از آب گرم استفاده کنید. اسلایم بافتی شبیه به آدامس دارد که در اثر سرما سفت شده و بیشتر به موها می‌چسبد.

گرچه در برخی موارد از سرما برای جدا کردن این ماده از فرش یا پارچه استفاده می‌شود، اما در مورد نحوه حذف لکه اسلایم از روی مو موضوع متفاوت است و این روش موجب دردسر می‌شود.
از شانه یا برس نرم، همزمان با نرم کننده برای خارج کردن اسلایم از موها استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که حرکت شانه یا برس، حتما باید از بالا به سمت نوک موها باشد و نه برعکس. زیرا در این صورت، اسلایم به ریشه موها منتقل شده و مشکل بیشتری ایجاد می‌کند.

نحوه حذف لکه اسلایم از روی مو با روغن چگونه است؟

استفاده از روغن برای پاک کردن لکه اسلایم از روی مو روش بسیار خوب و موثری است. اما این روش هم نیاز به حوصله دارد. برای این کار، باید ابتدا یک روغن مناسب انتخاب و مقدار کافی از آن تهیه کنیم.

بسیار سوال می‌شود که کدام نوع روغن را می‌توان برای این کار مورد استفاده قرار داد؟
باید گفت تقریبا هر نوع روغن بی ضرر برای این کار مناسب است. بهتر است از روغن بادام، سیاهدانه یا روغن اسطوخودوس استفاده شود. چون این مواد علاوه بر پاک کردن لکه اسلایم از روی مو، آن را تقویت هم می‌کنند. روغن بچه هم برای این کار مفید و بی‌ضرر است. اما در صورتی که به این موارد دسترس نداشتید، حتی با روغن خوراکی هم می‌توانید این کار را انجام دهید.

چه کنیم تا اسلایم به موها نچسبد؟

برای پیشگیری از بروز این مشکل، می‌توان موها با کلاه یا استفاده از روسری یا هر پوشش دیگری بپوشانیم که بتواند آنها  را در برابر این آسیب مصون کند. در مود کودکان، این روش به‌خوبی جواب می‌دهد.

سخن پایانی

در پایان این مطلب، بار دیگر یادآور می‌شویم استفاده از اسلایم برای بازی و تمدد اعصاب، باید با احتیاط انجام شود. اما در صورت چسبیدن آن به موها، بهتر است با آرامش و حوصله عمل شود.
استفاده از نرم کننده و شانه، همراه با جریان آب گرم، یکی از روش‌های عملی و آسان برای پاک کردن لکه اسلایم از روی مو است. اما اگر مقدار یا غلظت اسلایم زیاد باشد، این روش چندان جوابگو نخواهد بود.

در این صورت، استفاده از روغن، به شل و نرم شدن اسلایم کمک می‌کند. پس از آن می‌توان به آسانی، با استفاده از برس یا شانه دندانه درشت، این ماده را از موها خارج کرد.
آخرین مرحله از نحوه حذف لکه اسلایم از روی مو هم شستشوی موها با آب ولرم فراوان است. در تمام مراحل، جهت شانه کردن موها، باید از سمت ریشه مو به طرف نوک آنها باشد.

منبع: offspring.lifehacker.com

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۲۸ میانگین: ۳.۷]

۱۱ دیدگاه‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *