بهترین قالیشویی تهران از نظر مردم

بهترین قالیشویی تهران

بهترین قالیشویی تهران


بهترین قالیشویی تهران سالها است با ارائه خدمات ارزنده به شهروندان تهرانی موجبات آسایش و رفاه آنان را فراهم آورده‌اند.

از گذشته‌های بسیار دور فرش یکی از اصلی‌ترین لوازم خانه‌های ایرانی به‌شمار می‌رفته است، به‌صورتی که چیدمان دکوراسیون خانه‌های ایرانی‌ها اغلب با وجود فرشی در وسط، تکمیل می‌شود.

قبل از ماشینی شدن صنایع در ایران، تمامی قالی‌ها به‌صورت دستباف و سنتی و به تعداد محدود تهیه می‌شد و جنس اکثر آن‌ها از پشم گوسفند بود. علاوه بر این عده زیادی از مردم طبقه متوسط و ضعیف، توانایی خرید این کالا را برای همه اتاق‌های خانه نداشتند. اما این روز‌ها با رونق فرش ماشینی تقریبا در تمام خانه‌ها، حتی افرادی با درآمد نه‌چندان بالا، قادر به خرید فرش برای قسمت‌های مختلف خانه خود هستند.

در این مطلب ابتدا شما را با مراحل و مشکلات شستشوی فرش در خانه آشنا می‌کنیم. سپس به مهم‌ترین سوال‌های مردم در مورد قالیشویی‌ها پاسخ می‌دهیم.

اگر شما هم در خانه فرش‌هایی برای شستشو دارید و برای انتخاب بهترین قالیشویی تهران دچار شک و تردید هستید با ما همرا باشید تا به پاسخی جامع و کامل در این نوشتار برسید.

همانطور که قبلا اشاره کردیم این روز‌ها تقریبا در تمام خانه‌ها حداقل یک فرش وجود دارد. در گذشته که بیشتر خانه‌ها دارای حیاط بودند، هر سال اهل منزل به کمک همدیگر قالی‌ها را در حیاط خانه می‌شستند. این‌ کار شور و هیجان خاصی داشت. برای اغلب ما خاطره شستن فرش در حیاط خانه‌های قدیمی، یکی از شادترین و بهترین یادآوری‌ها از دوران بچگی است.

مراحل شستشو به این صورت بود که ابتدا فرش ‌را را جارو و سپس در حیاط پهن می‌کردند. آنگاه ابتدا آب و سپس مواد شوینده را روی آن ریخته و با برس و جارو‌های دستی می‌شستند. پس از آن به وسیله کاسه یا خشک‌کن حیاط یا همان تی کف آن‌ را خارج کرده و آبکشی می‌نمودند، در آخرین مرحله برای خشک شدن به پشت بام می‌بردند.

از آنجا که خانه تکانی در روز‌های پایانی اسفند از اهمیت خاصی در بین مردم برخوردار بوده است، اغلب روز‌های آخر اسفند را برای شستشوی فرش‌ها انتخاب می‌کردند. به همین دلیل گاهی شرایط جوی سازگار نبود و خشک شدن آن به چالشی برای آن‌ها تبدیل می‌شد.

این روز‌ها بیشتر مردم به سلامتی خود اهمیت بیشتری می‌دهند. با این حال متاسفانه عده زیادی از مشکلات و ناراحتی‌های استخوانی مانند دیسک کمر و آرتروز رنج برده و قادر به انجام کار‌های سخت و سنگین مانند شستن فرش نیستند.
از طرفی با بزرگ شدن شهر‌ها و گسترش آپارتمان‌نشینی، مردم فضای کافی برای این کار ندارند و ترجیح می‌دهند فرش‌های خود را به قالیشویی‌ها بسپارند.

نظر مردم در مورد بهترین قالیشویی تهران چیست؟

وجود انواع رنگ‌های شیمیایی در لوازم مصرفی مانند خمیر‌های بازی بچه‌ها، اسلایم، لوازم آرایشی و حتی رنگ‌های خوراکی که ممکن است روی فرش بریزند، کار لکه‌گیری و تمیز کردن فرش‌ها را امری تخصصی کرده است. از طرفی قالی‌های مورد استفاده مردم نیز از الیاف و بافت‌های متفاوتی تهیه می‌شوند که هر کدام به دستگاه مخصوصی برای شستشو نیاز دارند. به همین دلیل انتخاب بهترین قالیشویی تهران برای مردم اهمیت زیادی دارد.

انتخاب بهترین قالیشویی تهران به یکی از دغدغه‌های مردم این شهر برای شستشوی فرش‌ها تبدیل شده است. از نظر آن‌ها یک قالیشویی خوب باید بتواند انواع فرش در برند‌ها و بافت‌های مختلف را به‌خوبی شسته و سالم تحویل مشتری دهد.

دلایل زیادی موجب حساسیت مردم در مورد انتخاب قالیشویی معتبر شده و همچنین سوالات زیادی نیز در مورد مراحل شستشوی فرش ذهن بیشتر مشتریان را به خود درگیر کرده است.

ما در ادامه این مقاله سعی داریم اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های قالیشویی‌ها در اختیار تهرانی‌های عزیز گذاشته و نکات مهم هنگام انتخاب بهترین قالیشویی تهران را گوشزد کنیم.

بی‌شک شما نیز هنگام انتخاب قالیشویی برای شستشوی فرش‌های منزل خود، به‌دلیل ارزش مادی و اهمیتی که فرش در زیبایی منزل دارد، دچار تردید و دودلی شده و پرسش‌هایی در ذهن شما شکل می‌گیرد.

این روز‌ها با پیشرفت تکنولوژی و وجود اینترنت بیشتر ما به جای نظرخواهی از افراد محدود اطراف، به اینترنت مراجعه کرده و پرسش‌های خود را در آن مطرح می‌کنیم. در چنین مواقعی استفاده از نظرات مردم می‌تواند کمک بزرگی برای انتخاب بهترین قالیشویی تهران و گریز از به دام افتادن توسط شرکت‌های غیرمجاز و بی‌کیفیت باشد.

کاربران گرامی اگر شماهم تجربه کارکردن با شرکت‌های قالیشویی در تهران را دارید، تجربیات خود را با سایر کاربران در میان بگذارید تا راه برای انتخاب بهترین قالیشویی در تهران برای همه کاربران هموار تر شده و سپردن فرش به قالیشویی های بی نظم و بی کیفیت کاهش یابد، با کلیک بر روی دکمه زیر به بخش دیدگاه ها هدایت می‌شوید، نظرات خود را در رابطه با قالیشویی هایی که تا کنون با آنها کار کرده اید با ذکر دلیل برای سایر کاربران بنویسید.

 یک قالیشویی خوب از نظر مردم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

داشتن تعرفه مناسب:

از نظر مردم و نیز به لحاظ قانونی قیمت شستشو در قالیشویی، باید بر اساس نرخ مصوب اتحادیه باشد. برخی از شرکت‌های غیرمجاز به بهانه‌های مختلف از مشتری خود درخواست مبالغ بالاتری می‌کنند.


داشتن نظم در زمان تحویل فرش:

قالیشویی موظف است در زمان تعیین شده، فرش را تحویل گرفته و در زمان مقرر تحویل دهد.


کیفیت تحویل:

فرش‌ها باید به صورت لوله و کاور شده درب منزل تحویل مشتری داده شوند.


رعایت مسائل اخلاقی:

برخورد پرسنل قالیشویی هنگام تحویل فرش‌ها باید با احترام و رعایت ادب باشد.


استفاده از ماشین‌ها و ابزار‌آلات پیشرفته:

استفاده از تکنولوژی روز برای شستشوی انواع فرش و آسیب نرساندن به قسمت‌های مختلف آن اهمیت زیادی برای مشتری دارد. (بی‌شک بهترین قالیشویی تهران چنین خدماتی را در سطحی بسیار عالی ارائه می‌دهد)


شستشو مطابق با موازین شرعی:

عده‌ای از مردم به نوع شستشو از نظر پاک بودن آب مصرفی و آبکشی شرعی اهمیت می‌دهند.

چه نکاتی باید هنگام انتخاب بهترین قالیشویی تهران مورد توجه قرار گیرد؟

 • قبل از هر چیز باید به مجاز بودن قالیشویی توجه داشته و از آن مطمئن شویم.
 • فرش‌های مختلف از الیاف متفاوتی تهیه می‌شوند. قبل از تماس با شرکت مورد نظر باید در مورد امکانات و دستگاه‌های شستشو تحقیق کنیم تا از دارا بودن دستگاه‌های مخصوص برای فرش مورد نظر ما اطمینان حاصل کنیم.
 • دقت داشته باشید خودروی حمل و نقلی که برای تحویل قالی به درب منزل مراجعه می‌کند، دارای آرم و برچسب همان قالیشویی مورد نظر شما باشد.
 • هنگام تحویل فرش به پرسنل حتما فاکتور دریافت کنید.

سخن پایانی

ایرانیان اهمیت زیادی به نظافت و پاکیزگی خانه‌های خود می‌دهند. عده زیادی از مردم هنوز به رسم دیرینه سفره‌های خود را روی فرش پهن کرده و وعده‌های غذایی خود را روی زمین میل می‌کنند. به همین دلیل پاکیزگی فرش‌ها در خانه اهمیت بیشتری نسبت به سایر قسمت‌ها دارد.
از این رو مراجعه به بهترین قالیشویی تهران برای شستشوی بهتر فرش‌ها در تمام فصول انجام می‌شود. نکته مهم در مورد شستن فرش در تهران، وجود تعداد زیاد این‌گونه کارخانه‌ها در سطح شهر است. شما می‌توانید با مراجعه به قالیشویی‌های تحت پوشش اتحادیه صنف مربوطه از بهترین و جدیدترین خدمات با قیمت‌های مصوب استفاده کنید.
به‌علاوه، با سپردن فرش خود به قالیشویی‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، از کیفیت یک شستشوی خوب و تمیز بهره‌مند خواهید شد.

بهترین قالیشویی تهران را شما انتخاب کنید!

کاربران گرامی در این بخش شما میتوانید تجربیات خود را در رابطه با خدمات قالیشویی هایی که تا کنون با آنها کارکرده و به آنها فرش سپرده اید را در میان بگذارید، سعی کنید تجربیات خود را کامل و همراه با دلیل در این بخش معرفی کنید تا بتوانید کاربران دیگر را در انتخاب قالیشویی مد نظرشان کمک کنید. برای ثبت دیدگاه روی دکمه زیر کلیک کنید.

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]

۱۱ دیدگاه‌

 • به هیچ عنوان به قالیشویی سلطانی اعتماد نکنید که سروپا دروغ هست موقع دریافت سفارش یه قیمتی میدن موقع تحویل فرش برای شستشوی بی کیفیت که به اصطلاح گربه شور کردنشون یک قیمت فضایی دیگه میگن صدتا خدمات الکی چسبوندن به فاکتور بدون رضایت و کسب اجازه از ما. به هیچ عنوان راضی نیستم و پیگیر شکایتم به اتحادیه یا اتاق اصناف تهران هستم تا تهشم میرم.

 • به هیچ عنوان فرش هاتون رو به قالیشویی رز نسپارید، از پرسنل گرفته تا مدیر و منشی هاشون همشون گستاخ و بی ادب هستن، واقعا پشیمونم که چرا فرش هامو دادم به این مجموعه. شما از اشتباه من درس بگیرید و ندید به این قالیشویی بی در و پیکر.

 • اصلا با قالیشویی سلطانی کار نکنید فرشمون رو گربه شور کردن پولی هم که گرفتن چند برابر نرخ اتحادیه بود وقتی اعتراض هم کردیم گفتن برو شکایت کن!

 • ما فرش هامون رو سمت رسالت به قالیشویی شاهی دادیم، برخورد پرسنلشون خوب بود و از شستشوی فرش هم راضی بودیم، اما خب فاکتور صادره طبق فاکتور اتحادیه نبود اختلاف جزئی داشت که توضیح دادن که دلیل افزایش قیمت چی بوده، خلاصه اینکه توی این بازار قالیشویی ها که هرکسی واسه خودش قیمتی میده و کیفیت کارشونم پایینه من قالیشویی شاهی رو به دوستانی که سمت رسالت زندگی میکنن پیشنهاد میکنم، نمیدونم جاهای دیگه سرویس میدن یا نه زنگ بزنید ازشون سوال کنید.

 • قالیشویی شربت اوغلی نسبت به اسمی که در کرده و تبلیغاتی که میکنه اصلا هم کیفیت خوبی نداره خدماتش، ماکه اصلا راضی نیستیم، والا ما به خاطر اینکه محل زندگیمون نزدیک کارخانه اشون توی خیابان زم زم بود یبار اشتباه کردیم بهشون سفارش دادم فرشامونو بیان بشورن، که ۲ تا ۱۲ متری و یک ۶ کرم رنگ بود، یکی از ۱۲ متری و ۶ متریامون اصلا انگار اصلا نشسته بودنش! زنگ زدیم دوباره اومدن با کلی غر غر بردنش دفعه بعد که اوردن ریشه های فرش زرد شده بود! قشنگ پشیمونم که به این قالیشویی فرش سپردم، واقعا بهتون پیشنهاد نمیکنم گول تبلیغات و اسم در کردنشونو نخورین اصلا.

 • من از قالیشویی گل ابریشم راضی بودم یکم فقط قیمتشون نسبت به قالیشویی های دیگه بیشتر بود فقط تنها انتقادم بهشون قیمت بود وگرنه کیفیت کارشون واقعا حرف نداشت.

 • مادر من یکبار فرشش رو به قالیشویی رز سپرد اینقدر کارشون افتضاح بود که کلی مارو الاف شکایت و شکایت کشی کردن، کیفیت پایینشون به کنار خیلی پرسنل بی ادب و گستاخی دارن، آخرین باری بود که به این قالیشویی فرش سپردم به شماهم اصلا پیشنهاد نمیکنم

 • ما چند ساله با قالیشویی ماژیک کار میکنیم خیلی از کارشون راضی هستیم، به همه دوستان پیشنهاد میکنم این مجموعه رو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.