پاک کردن قهوه از روی مبل

پاک کردن لکه قهوه از روی مبل

پاک کردن لکه قهوه از روی مبل


پاک کردن قهوه از روی مبل – اگر در حال خواندن این مقاله هستید، قطعا لکه قهوه‌ای دوست‌نداشتنی روی مبل شما در حال خودنمایی است. نگران نباشید، آرامش خود را حفظ کنید که با چند روش ساده به‌گونه‌ای لکه را از روی مبل پاک کنید که باورتان نشود.

ما همراه شما هستیم که مبل خود را دوباره پس بگیرید و مثل روز اول از تمیز بودن آن لذت ببرید. توجه داشته باشید که عجله شما یا انجام کاری که صحیح نباشد، فقط شرایط را بدتر می‌کند. درنتیجه بدون آنکه عجله کنید این مطلب را تا انتها بخوانید.

پیش از اینکه به شما بگوییم چگونه باید پاک کردن قهوه از روی مبل را آغاز کنید، باید بگوییم عملکرد شما ممکن است باعث بدتر شدن لکه شود. به همین دلیل لازم است که بدانید در طول انجام مراحل زیر به هیچ وجه نباید سطح مبل را بسابید.

علاوه بر این باید بر اساس نوع پارچه مبل از محلول پاک‌کننده استفاده کنید. هر جنسی نیاز به محلول پاک‌کننده مناسب خود دارد. از محلول‌های قوی که برای پاک‌کردن لکه‌های سطوح دیگری هستند، به هیچ وجه استفاده نکنید. این محلول‌ها ممکن است به بافت پارچه آسیب وارد کنند.

در نتیجه سابیدن، استفاده از هر محلولی، ایجاد فشار، استفاده از حجم زیادی آب و عجله در پاک کردن لکه قهوه روی مبل ممنوع است.

از دستمال حوله‌ای استفاده کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که جلوی پخش‌شدن بیشتر قهوه را به وسیله دستمال حوله‌ای که قدرت جذب بالایی داشته باشد، بگیرید. به هیچ وجه دستمال را روی سطح مبل نکشید، پخش شدن قهوه کار را مشکل‌تر می‌کند.

آموزش حذف لکه قهوه از فرش

با آب سرد معجزه کنید

دومین کاری که باید به سرعت انجام دهید، رقیق کردن قهوه‌ای است که روی مبل ریخته است. برای پاک کردن لکه قهوه از روی مبل کافیست که کمی آب خنک روی مبل بریزید و با دستمال حوله‌ای رطوبت را بگیرید. استفاده از آب ولرم تنها زمانی پیشنهاد می‌شود که لکه خشک شده باشد.

در واقع استفاده از آب ولرم روی قهوه‌ای که تازه ریخته شده است، فقط شرایط را بدتر می‌کند. استفاده از آب جوش نیز به بافت مبل شما آسیب خواهد زد.

حالا نوبت ماده شوینده است

مواد شوینده بسیاری برای از بین بردن لکه قهوه از روی سطوح وجود دارند. اگر قهوه شما حاوی خامه است، باید از شوینده‌های آنزیم‌دار استفاده کنید که لکه کاملا از روی سطح پاک شود. برخی از محلول‌ها به صورت اختصاصی برای پاک کردن لکه‌ قهوه استفاده می‌شوند.

نکته: پیش از استفاده از ماده شوینده، از آن تست بگیرید. برای آنکه مطمئن شوید ماده ساخته‌شده یا خریداری شده آسیبی به پارچه مبل وارد نمی‌کند، کافی است در قسمتی که قابل مشاهده نیست، کمی از محلول را امتحان کنید و چند لحظه صبر داشته باشید که نتیجه نهایی مشخص شود. به‌هیچ‌وجه پیش از انجام این مرحله از شوینده برای از بین بردن لکه قهوه استفاده نکنید.

از لکه‌بر مخصوص استفاده کنید

اگر فرصت دارید و فروشگاهی نزدیک است، حتما از لکه‌بر مخصوص مبل استفاده کنید.. برای استفاده از لکه‌بر کافی است که دستور‌العمل پشت بسته‌بندی را بخوانید. سعی کنید تنها به مقداری که روی بسته‌بندی ذکر شده‌است از ماده شوینده استفاده کنید. بهتر است که همواره لکه‌بر باکیفیتی را در خانه برای مبل و فرش داشته باشید، اما اگر ندارید، از روش زیر استفاده کنید

سرکه سفید را جدی بگیرید

برای محلول شوینده می‌توانید از سرکه‌سفید استفاده کنید. برای رقیق‌کردن سرکه از آب سرد استفاده کنید. نگران بوی بعد از استفاده سرکه نباشید، استفاده از شامپو شستشو مبل این بو را به سرعت از بین خواهد برد. به هیچ وجه از مقدار زیادی سرکه استفاده نکنید و سعی کنید که محدوده لکه بزرگتر نشود.

سفیده تخم‌مرغ پیشنهادی فوق‌العاده

یکی از پاک‌کننده‌های طبیعی که شما را شگفت‌زده خواهد کرد، سفیده تخم مرغ است. برای ساختن محلول پاک‌کننده از سفیده‌ تخم‌مرغ باید آن را با آب ولرم مخلوط کنید و اجازه دهید کمی سرد شود، حتما محلول را رقیق کنید. پس از آنکه محلول را روی سطح قرار دادید، با آب خنک بقایای محلول را پاک کنید. به هیچ وجه اجازه ندهید که سفیده روی مبل باقی بماند.

آموزش حذف لکه قهوه از مبل

جوش شیرین برای پاک کردن لکه قهوه

جوش‌شیرین ازجمله پاک‌کننده‌های قدرتمندی است که بسیاری از لکه‌ها را از بین می‌برد. توجه داشته باشید که لکه باید مرطوب باشد و بعد از جوش شیرین استفاده کنید. برای استفاده از این ماده کافی است که آن را روی لکه بریزید و اجازه دهید که قهوه را به خود جذب کند. سپس به وسیله جاروبرقی یا شارژی بقایای آن را پاک کنید.

از پودر آنزیم‌دار استفاده نکنید

اگر هیچ‌ ماده شوینده‌ای در خانه نیست که مناسب شستن مبل باشد، از آب و صابون استفاده کنید. استفاده از پودرهای آنزیم‌دار که برای ماشین‌لباسشویی مناسب هستند، ممکن است به مبل شما آسیب وارد کند. به همین دلیل استفاده از صابون پیشنهاد می‌شود.

حرکت دورانی را فراموش نکنید

برای پاک‌کردن لکه قهوه از روی مبل باید از حرکت دورانی استفاده کنید. به هیچ وجه اجازه ندهید که لکه به باقی قسمت‌های مبل سرایت کند. صبور باشید. لکه قهوه به مرور پاک می‌شود. شاید چندین دقیقه نیاز باشد که به حرکت دستمال حوله‌ای ادامه دهید که لکه به صورت کامل محو شود.

از سشوار برای خشک کردن استفاده کنید

برای آنکه مطمئن شوید لکه به صورت کامل از‌بین‌رفته است، باید از سشوار برای خشک‌کردن استفاده کنید. به هیچ‌وجه مدت‌زمان طولانی سشوار را روی پارچه مبل قرار ندهید، ممکن است بافت پارچه دچار آسیب‌دیدگی شود. تنها چند دقیقه برای آنکه مطمئن شوید، لکه پاک شده یا نه کافی است.

اگر لکه قهوه هنوز پابرجاست….

اگر با استفاده از راه‌های فوق موفق به پاک‌کردن لکه قهوه از روی مبل نشدید، کافی است که با قالیشویی‌ ها تماس بگیرید. ما در کمترین زمان ممکن لکه را به گونه‌ای از مبل شما پاک می‌کنیم که حتی متوجه نشوید در کدام قسمت از مبل شما این لکه ظاهر شده بود.

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۴ میانگین: ۴]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *