راهنمای شکایت از قالیشویی مشهد

شکایت از قالیشویی

شکایت از قالیشویی مشهد

گاهی اتفاق می افتد که فرش های مشتریان به خاطر بی دقتی پرسنل، کهنه بودن فرش، استفاده از مواد شوینده غیر استاندارد، و … دچار مشکل شده و فرش دوست داشتنی و قیمتی مشتری دچار آسیب شده و مشتری در این مورد متضرر گردد. در هر کسب و کاری ارتباطی بین مشتریان و عرضه کننده خدمات وجود دارد، واسط این این ارتباط در صنف قالیشویان اتحادیه قالیشویان می باشد که وظایف مهمی در این رابطه دارد.

اتحادیه موظف است با کارشناسی و با در نظر گرفتن حقوق طرفین بدون جانب داری شکایت مشتری از کارخانه قالیشویی را داوری کرده  و با در نظر گرفتن جوانب، نظر کارشناس در رابطه با ایراداتی که در فرش مشتری به وجود آمده و باعث شکایت ایشان از قالیشویی شده رای خود را در مورد شکایت مشتری از قالیشویی داده و حق را به حق دار برساند.

شکایت از قالیشویی

وظایف اتحادیه قالیشویی مشهد

اتحادیه های اصناف مختلف همگی چند وظیفه‌ی اصلی را بر عهده دارند که یکی از مهمترین وظایف آنها ایجاد نظم در کسب و کارهای زیر مجموع آنها می باشد. تصویب نرخ نامه خدمات که یکی از مهمترین وظایف اتحادیه ها بوده باعث شده کلیه کسب و کارهای زیر مجموعه اتحادیه در ارائه فاکتور قیمت خدمات خود از دستورالعمل اتحادیه پیروی کرده و به آن احترام بگذارند.

وظایف اتحادیه قالیشویی مشهد نیز همچون سایر اتحادیه ها برقراری نظم، رسیدگی به شکایات، نظارت و بازرسی از شرکتهای قالیشویی برای مشاهده کیفیت خدمات، تصویب قیمت نرخ نامه خدمات شستشوی فرش و … است. یکی از مهمترین وظایف اتحادیه داوری و رسیدگی به شکایات مشتریان می باشد.

چه موقع باید برای شکایت به اتحادیه قالیشویی مشهد رجوع کنیم؟

برخی از شهروندان اطلاعی در رابطه با نوع شکایت و مراحل آن ندارند و برای هر مشکل کوچکی اقدام به شکابت کرده و پرونده های زیادی در اتحادیه تشکیل می دهند و همین مسئله باعث می شود رسیدگی به شکایات سخت شده و برخی از شکایات زمان زیادی برای حل و فصل ببرند، در این مقاله سعی داریم راهنمای ثبت شکایت از قالیشویی را به صورت کامل اصولی و منطقی به شما توضیح دهیم.

فرشتان هنگام شستشو پاره شده است؟

پارگی فرش یک اتفاق نادر است که به سختی در شستشوی فرش اتفاق می افتد، اما فرض را بر این میگذاریم که این اتفاق برای شما افتاده و فرش دوست داشتنی شما دچاره پارگی شده و شما قالیشویی را مقصر این مورد میدانید. پارگی فرش خود نیز چند نکته دارد که در این قسمت به آنها شاره ای کوتاه خواهیم کرد.

فرش قبل از شستشو کارشناسی شده و به شما اعلام شده که فرش هنگام شستشو احتمال پارگی دارد؟

نوع اول: در برخی از قالیشویی ها فرش ها قبل از شستشو کارشناسی می شوند و کارشناس تشخیص می دهد که فرش تحمل شستشو زیر دستگاه شستشو را داشته یا ندارد، اگر فرش تحمل دستگاه را نداشته و احتمال پارگی در هنگام شستشو وجود داشته باشد، شرکت قالیشویی موظف است قبل از شستشو با مشتری تماس گرفته و از ایشان برای شستشو کسب اجازه کند و یا از مشتری رضایت نامه کتبی گرفته تا فرش را برای شستشو آماده کنند. در این مورد مشتری هیچگونه شکایتی نمیتواند بکند چرا که فرش را با رضایت ایشان کارخانه شستشو داده است.

نوع  دوم: فرش شما به دلیل عمر بالای آن دارای بافت ضعیفی است و شرکت قالیشویی بدون کارشناسی و اعلام به مشتری اقدام به شستشوی آن میکند، در این مورد مشتری میتواند از قالیشویی مد نظر خود شکایت کند که این شکایت را در اتحادیه کارشناس با نگاه به مستندات داوری کرده و رای خواهد داد. (در بیشتر مواقع این رای به نفع قالیشویی داده خواهد شد زیرا وظیفه ی اطلاع رسانی از کهنه بودن فرش بر عهده مشتری می باشد)

نوع سوم: در این قسمت فرش کهنه نبوده و بافت و تار و پود بسیار قوی دارد و بر اثر سهل انگاری پرسنل قالیشویی دچار پارگی شده است که این مورد ابتدا شرکت قالیشویی باید رضایت مالک فرش را جلب کند، این جلب رضایت می تواند یک رفوکاری حرفه ای فرش باشد که پارگی در فرش دیده نشود (اصولا اتحادیه این روش را پیشنهاد می دهد) و یا اینکه کارخانه باید با پرداخت جریمه رضایت مشتری را جلب کند.

پارگی فرش پس از تحویل از فالیشویی

فرشتان بعد از شستشو یک پرده زرد رنگ شده است؟

در این موارد نیازی نیست برای شکایت به اتحادیه مراجعه کرده و وقت خود را هدر بدهید، این اتفاق هنگام شستشو رخ می‌دهد و بیشتر شرکتهای قالیشویی راه حل این مشکل را می داند. اگر این اتفاق برای فرش شما افتاد با نهایت احترام از کارخانه قالیشویی درخواست کنید که برای رفع این مشکل فرش را برده و دوباره با مواد با کیفیت تری فرش را شستشو دهند تا پرده زرد رنگ روی فرش از بین برود. در بیشتر موارد شرکت های قالیشویی که مجاز بوده و فعالیت آنها زیر نظر اتحادیه قالیشویی مشهد می باشد، بدون چون و چرا اقدام به شستشو دوباره فرش شما می کنند.

اگر قالیشویی مد نظر از شستشوی دوباره و حل مشکل فرش شانه خالی کرد، شما مجبور هستید که برای حل این مشکل با اتحادیه تماس بگیرید و موضوع را عنوان کنید.

فرش بعد از شستشو لکه دار شده است؟

همانند پاراگراف بالا وجود لکه در فرش گهگاهی اتفاق می افتد و دلیل این لکه ها گاهی وقتها ماشین آلات شستشو می باشند که روغن کاری می شوند، اگر با لکه ای در فرش خود بعد تحویل از قالیشویی روبرو شدید کافی است، به سرویس کاران لکه ها را نشان داده و درخواست کنید که فرش را به کارخانه برده و دوباره بشویند.

اگر کارخانه از قبول این مورد سر باز زد شما می توانید این موضوع را به اتحادیه گزارش دهید تا اتحادیه اخطاری به قالیشویی مورد نظر شما بدهد تا مراحل دوباره شویی فرش شما طی شود.

مشاهده لکه در فرش پس از تحویل قالیشویی

فرش بعد از شستشو اصلا تمیز نشده است؟

دقت داشته باشید که فرش را بلافاصله بعد از تحویل از سرویسکاران باز کرده و یا دقت آن را بررسی کنید تا تمیزی فرش را پس از تحویل مشاهده کنید و یا اگر فرشتان به اندازه کافی تمیز نشده باشد همان لحظه کثیفی فرش را به سرویس کاران نشان داده و از آنها درخواست کنید فرش را برای شستشوی دوباره به کارخانه برگرداند.

همانند دو پاراگرافی که در بالا توضیح دادیم اکر سرویس کار از انجام به این درخواست شما شانه خالی کرد میتوانید با اتحادیه قالیشویی مشهد تماس گرفته و درخواست خود را عنوان کنید. اتحادیه ابتدا سعی کرده با تذکر مشکل را حل و فصل کند، اگر موفق به حل مسئله با تذکر نشد، کارشناس اتحادیه برای رسیدگی به شکایت شما فرش را بررسی کرده و داوری خواهد کرد.

کثیفی فرش پس زا تحویل از قالیشویی مشهد

بعد از گذشت ۴ روز فرشتان هنوز تحویل نشده است؟

این مورد هم نیازی به شکایت ندارد چون این اتفاق اصولا در ایام شلوغ سال یا همان روزهای قبل از عید نوروز می افتد که کاملا طبیعی است، دلیل این موضوع افزایش سفارش ها و فشار کار بالا است، اگر این زمان به بیشتر از ۵.۶ روز رسید ابتدا از شرکت قالیشویی پیگیر فرش خود باشید. اگر این اتفاق به بیش از ۱۰ روز طول کشید، اتحادیه قالیشویی مشهد را در جریان این موضع گذاشته و از آنها بخواهید به قالیشویی مورد نظر تذکر بدهد.

شماره اتحادیه قالیشویی مشهد

حال با مطالعه بند ها و عناوینی که در این مقاله برای شما تهیه کردیم نیاز به شکایت دارید، میتوانید با شماره های تماس اتحادیه قالیشویی مشهد به شماره های ۰۵۱۳۸۵۴۶۳۰۹ و ۰۵۱۳۸۵۹۳۲۱۰. اگر با شکایت در اتحادیه به هدف خود نرسیدید و باز هم احساس میکنید که در حق شما اجهاف شده است می توانید با سازمان بازرسی و نظارت اصناف خراسان رضوی با شماره ۰۵۱۳۱۷۳۰۱۲۴  تماس بگیرید و پیگیر شکایت خود شوید.

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۵ میانگین: ۴.۲]

۷ دیدگاه‌

 • من یک فرش دوازده متری دادم قالیشویی نقش ترنج مشهد بعد از تحویل متوجه شدم که حتی لای فرش را باز نکرده اند و فقط فرش را با شلنگ خیس کرده و تحویل داده اند زیرا وقتی ان را باز کردم داخل ان پر از اشغال و نرمه شیشه بود دوستان دقت کنند که گول این حقه باز ها را نخورند و به بهانه کمی ارزان بودن اعصاب خود را خراب نکنند حتما به قالی شویی قدیمی و خوش نام مراجعه کنند کمی گران تر است ولی نتیجه قابل قیاس نیست در ضمن هیچ یک از تلفن های اتحادیه کار نمیکند!!!!!!!!!!!!!!

 • متاسفم من خودم رسانه ای هستم و قبل از شکایت از قالیشویی قدس که بسیار بی ادب، بی مسئولیت و در خانه خفتم مردن و به زور ازم انعام و‌کرایه ماشین گرفتن باید اول به مراجع قضایی از صنف قالیشویی های مشهد شکایت کنم که شماره ها الکیه و هیچکس پاسخگو نیست برای همین این صنف اینقدر خودسر و بیشعورن

 • واقعا متاسفم برای خودم و این مملکت
  یه هفتس دارم زنگ میزنم جواب نمیدن
  به کی باید شکایت کنیم
  اتحادیه که این باشه وای به حال بقیه

 • سلام من هرچی به شماره های اتحادیه زنگ میزنم متاسفانه پاسخی تا کنون نشنیده ام تعداد ۷ تخته فرش کوچیک و بزرگ دادم به فرش شویی ابریشم که زمانی فرشهای نو منو تحویل دادن متاسفانه یک فرش۹متری یک فرش ۶متری یک قالیچه هنگام شستشو دچار پارگی شده هر روز زنگ زدم بیان رفو کنن ول تاکنون نیامدن از مالک قالی شویی ابریشم شکایت تقاضای استرداد خسارت دارم

 • اتحادیه که خودش جواب تلفن مراجعین رو نمیده چه انتظاری از قالیشویی داریم ما
  متاسفم برای خودمون که باید همچین مراجعی داشته باشیم

 • چرا هیچ کس پاسخ گو نیست یک هفته هست که دارم به اتحادیه زنگ میزنم هیچ کس گوشی رو بر نمیداره یکی از شماره ها هم که خرابه به سازمان بازرسی نظارت اصناف هم زنگ زدم گوشی رو بر نداشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.