مزایای سپردن فرش به قالیشویی های مجاز

مزایای سپردن فرش به قالیشویی های مجاز

مزایای سپردن فرش به قالیشویی های مجاز


در روزهای پایانی سال که همه افراد برای استقبال سال نو آماده می‌شوند علاوه بر خرید لوازم موردنیاز، خانه‌تکانی نیز اهمیت فراوانی پیدا می‌کند. سبک چیدمان خانه‌های ایرانی، استفاده از فرش را به عضو اصلی خانه تبدیل کرده است. پیش از آنکه بخواهیم به بررسی عمیق اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز و مزایای آن بپردازیم، باید بدانید که اهمیت به نظافت فرش تنها به روزهای پایانی سال محدود نمی‌شود. در سال، حداقل دو بار باید فرش‌ها را بشویید. این روش مانع انباشته شدن خاک در فرش شده و احتمال بروز واکنش‌های تنفسی یا آلرژیک را کاهش می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با اهمیت شستن فرش‌ها با ما همراه باشید.

مزایای شستن فرش در قالیشویی‌های مجاز

تفاوتی وجود ندارد در خانه از فرش‌های نفیس دستباف استفاده می‌کنید یا اینکه فرش خانه شما ماشینی است؛ برای حفاظت و افزایش طول عمر فرش‌ها باید آنها را بشویید. تغییر سبک زندگی، کوچک شدن خانه‌ها، اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب و مشغله کاری موجب شده که شرایط برای شستن فرش‌ها به‌صورت سنتی در خانه یا بالای پشت‌بام مهیا نباشد. امروزه، قالیشویی‌های بسیاری در شهرها فعالیت می‌کنند. اما باید بدانید تعداد کمی از این مراکز مجوز رسمی فعالیت دارند.
زمانی که از اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز صحبت می‌کنیم، برخی افراد می‌پرسند چه ضرورتی وجود دارد که تحقیق و کسب اطلاع درباره مجوز فعالیت قالیشویی‌ها را مهم کرده چیست؟ برای اینکه با اهمیت این مسئله آشنا شوید مهم‌ترین مزایای قالیشویی‌های معتبر را بیان می‌کنیم.

• ارائه خدمات متنوع

دامنه فعالیت و خدمات اغلب قالیشویی‌های مجاز بسیار گسترده بوده و تنها به شستن فرش‌ها محدود نمی‌شود. فعالیت‌هایی مانند لکه بری، ترمیم فرش، رفو کردن و رفع سوختگی‌ها مهم‌ترین خدمات مراکز معتبر هستند. این مجموعه‌ها سعی می‌کنند علاوه بر استفاده از مواد شوینده باکیفیت و دستگاه‌های مدرن و پیشرفته از کادری مجرب برای ترمیم مشکلات فرش کمک بگیرند.

عدم آسیب فرش در قالیشویی‌های معتبر

• محافظت از فرش

در مجموعه‌های معتبر برای جابه‌جایی فرش‌ها از نوار نقاله استفاده می‌شود. این روش، علاوه بر اینکه آسیب‌های احتمالی را کاهش می‌دهد در کیفیت شستشو نیز تاثیر به‌سزایی دارد. قالیشویی‌های معتبر برای تبلیغات بر ارائه خدمات به مشتریان متمرکز هستند. در نتیجه، سعی می‌کنند فرایند شستشو را با بهترین و مجهزترین دستگاه‌ها انجام دهند. در این مراکز مرحله آبکشی بادقت انجام شده و تمام آب باقیمانده خارج می‌شود. بنابراین، بعد از شستشو هیچ لک آب یا بوی نامطبوعی ایجاد نخواهد شد.

• استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن دلیل اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز

مرحله آبکشی یکی از مهم‌ترین مراحل در شستن فرش است. اگر از روش سنتی استفاده کرده باشید یا فرش خود را به مراکز نامعتبر سپرده باشید، مشاهده کرده‌اید که علی‌رغم استفاده از مواد شوینده باکیفیت و معطر، فرش شما بوی بدی می‌دهد. دلیل اصلی این است که مرحله آبکشی به‌صورت کامل و دقیق انجام نشده است.
قالی‌شویی‌های مجاز به‌خوبی می‌دانند بی‌توجهی به مرحله آبکشی تمام زحمات کادر را هدر می‌دهد. عامل دیگر نشان‌دهنده اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز استفاده از مجهزترین و مدرن‌ترین تجهیزات برای شستشو و آبکشی است. در هر فصل سال و بدون توجه به شرایط جوی می‌توانید بدون دغدغه و نگرانی فرش‌های خود را به مراکز مجاز بسپارید و فرش‌های پاک و سالم تحویل بگیرید.

رفع کامل آلودگی فرش‌ها

• شستشوی دقیق

قالیشویی‌های مجاز برای شستشوی فرش از مواد شوینده استاندارد و باکیفیت استفاده می‌کنند. کارکنان این مجموعه‌ها با حساسیت و وسواس مواد شوینده را انتخاب می‌کنند. دلیل اصلی این است که مواد شوینده با الیاف اصلی سازنده فرش تماس مستقیم داشته و کیفیت پایین آنها می‌تواند تاثیر منفی در رنگ و سلامت فرش داشته باشد. اهمیت این موضوع در فرش‌های سنتی، دستباف، تابلوفرش‌ها و فرش‌های ابریشم بسیار بیشتر است. در مراکز مجاز مرحله انتخاب ماده شوینده بر اساس جنس الیاف و نوع فرش انجام می‌شود.

• رفع آلودگی‌های عمقی و سطحی

اگر هنگام پذیرایی از مهمان‌ها لیوان شربت، خورشت یا هر ماده دیگری روی فرش ریخته شده و دغدغه اصلی شما رفع این لکه بدون آسیب به بافت اصلی فرش است؛ نگران نباشید. قالیشویی‌های مجاز از کارشناسانی بهره‌مند هستند که باتکیه‌بر دانش خود از توانایی رفع انواع لک‌های سطحی و عمقی از فرش‌های روشن و تیر، دستی و ماشینی و با هر جنس برخوردار هستند.

• تحویل امن و به‌موقع نشان‌دهنده ضرورت اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز

یکی دیگر از مزایای اصلی که با استفاده از خدمات قالیشویی‌های مجاز از آن بهره‌مند می‌شوید تحویل به‌موقع و محافظت از فرش است. با توجه به افزایش قیمت فرش مطمئنا گم‌شدن یا خراب‌شدن فرش می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد. در مورد فرش‌های ابریشم و دستبافت این مشکل چندین برابر بزرگ‌تر است. مراکز مجاز به شما تضمین می‌دهند که فرش را در مدت‌زمان تعیین شده و کاملا سالم به شما تحویل دهند. به‌علاوه، در صورت بروز هر نوع مشکل، مسئولیت پرداخت غرامت برعهده قالیشویی خواهد بود.

قالیشویی آئین خراسان

مهم‌ترین نکات در انتخاب قالیشویی

برای انتخاب قالیشویی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:
• مجاز یا غیرمجاز بودن: با توجه به مزایای بیان شده در قسمت اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز بهتر است برای پیشگیری از وقوع هر حادثه احتمالی حتما فرش‌های خود را به مراکز معتبر تحویل دهید.
• سابقه قالیشویی و تجربه کادر آن: رابطه‌ای مستقیم بین سابقه قالیشویی و میزان مهارت کادر آن وجود دارد. بهتر است در انتخاب، مراکز معتبر با سابقه بالاتر را در اولویت قرار دهید.
• خدمات و نحوه شستشو: بهتر است مرکزی را انتخاب کنید که از قابلیت شستشوی انواع فرش‌های دستی و ماشینی، انواع تعمیرات و قابلیت لکه‌زدایی برخوردار باشد.
• هزینه: مجاز و معتبر بودن قالیشویی به معنی هزینه بالا برای شستشوی فرش نیست. توصیه می‌کنیم قیمت پیشنهادی مراکز مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت را انتخاب کنید.

سخن پایانی

رابطه مستقیم بین نظافت فرش‌ها و سلامت اعضای خانواده وجود دارد. به‌علاوه، فرش‌های تمیز و مرتب در جلوه ظاهری خانه شما بسیار موثر هستند. اغلب کارشناسان توصیه می‌کنند که سالانه دو بار برای شستن فرش‌ها اقدام کنید. برای صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش هزینه‌های اضافی و سهولت ترمیم فرش‌ها بهترین راه این است که انتخاب قالیشویی‌های مجاز را در اولویت قرار دهید. ما در این مطلب در مورد اهمیت سپردن فرش به قالیشویان مجاز صحبت کردیم. بدون شک مطالعه این نکات انتخاب را برای شما ساده‌تر خواهد کرد.

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *