مزایای سپردن فرش به قالیشویی های مجاز

مزایای سپردن فرش به قالیشویی های مجاز

مزایای سپردن فرش به قالیشویی های مجاز


بسیاری از ما خاطره شستن فرش در کوچه یا حیاط منزل را داریم، زیرا در گذشته شرکت‌های خدماتی قالیشویی وجود نداشتند.
معمولاً اسفندماه هر سال فرش‌ها را در حیاط پهن می‌کردیم و به بهانه فرش شستن تا جایی که می‌توانستیم از آب بازی لذت می‌بردیم. در نهایت پس از اینکه از آب بازی کردن سیر می‌شدیم شستن فرش را به بزرگترها واگذار می‌کردیم.

نقش ما فقط خیس کردن فرش بود و از عهده سایر فرآیند فرش‌شویی بر نمی‌آمدیم. البته همه بزرگترها نیز از عهده شستن فرش‌ها برنمی‌آمدند، مگر آن‌ها که بسیار قوی بودند. فقط برخی از آن‌ها می‌توانستند فرش‌های سنگین شسته شده را بالا بکشند و آن را در ارتفاع مناسبی پهن کنند.
اگرچه مرور خاطرات گذشته و آب بازی کردن با بچه‌های محله و دوستان هنگام شستن قالی بسیار هیجان انگیز بود اما باید اعتراف کنیم که فرش‌ها آنچنان که باید تمیز نمی‌شدند. گاهی حتی پس از خشک شدن لکه‌های زردی روی طرح‌های سفید فرش نقش می‌بست. دلیل اصلی این لکه‌های زرد عدم خروج آب به طور کامل از فرش بود. مشاهده این لکه‌ها پس از پهن کردن فرش در منزل خستگی فرش‌شویی را در بزرگترها جاودانه می‌کرد.

اگرچه امروزه دیگر از خانه‌های ویلایی با صفا با کوچه‌های کم تردد که گزینه ایده‌آلی برای شستن فرش محسوب می‌شد خبری نیست، اما بسیاری از این شرکت‌ها آماده خدمت رسانی به هم‌وطنان خود در سراسر کشور هستند.
اکنون می‌خواهیم به شرح این موضوع بپردازیم که چرا باید از خدمات قالیشویی برای شستن فرش‌ها استفاده کنیم.

از آنجایی که فرش جز جدانشدنی از دکوراسیون داخلی ایرانی‌ها محسوب می‌شود بهتر است برای حفظ سلامت فرش و طول عمر آن شستن فرش‌های گرانبهای خود را به قالیشویی‌های معتبر واگذار کنیم. فرش‌ها به سرعت کثیف و آلوده می‌شوند زیرا آن‌ها دائماً در معرض گرد و خاک قرار دارند. لازم است حداقل یک بار در سال فرش‌ها را جهت شستشو به قالیشویی‌ها مجاز شهر خود ارسال کنیم.

مشکلات زندگی، مصرف زیاد آب و عدم فضای کافی برای شستشوی فرش‌ها و شناخت ناکافی از مواد شوینده باعث شده است که مردم روز به روز به شستن فرش‌ها توسط قالیشویی‌ها راغب شوند. بسیاری از افراد حتی فرش‌های کوچکی که خود از شستن آن برمی‌آیند را نیز به قالیشویی‌های معتبر واگذار می‌کنند.

خدمات متنوع قالیشویی‌ها

لازم است بدانید که خدمات این شرکت‌ها صرفاً به شستشوی فرش محدود نمی‌شود. آن‌ها لکه‌بری، ترمیم ریشه و رفو کردن فرش، اعلاشویی و رفع سوختگی و تمامی اموری که به تنهایی از عهده بسیاری از افراد بر‌نمی‌آید را انجام می‌دهند.
آن‌ها در این زمینه مهارت کافی را دارند از ابزارهای مخصوص برای انجام امور ذکر شده استفاده می‌کنند.
هنگام انتخاب قالیشویی باید انتظارات خود را به درستی به آن‌ها منتقل کنید. لازم است با کارشناس قالیشویی صحبت کنید و در مورد اینکه فرش شما علاوه بر شستشو به چه خدمات دیگری نیاز دارد به او اطلاعات لازم را ارائه دهید.

عدم آسیب فرش در قالیشویی‌های معتبر

عدم آسیب فرش در قالیشویی‌های معتبر

در قالیشویی‌ها فرش‌ها را به وسیله نوار نقاله جابجا می‌کنند. به این ترتیب فرش آسیب نخواهید دید. شستشوی فرش‌ها با دستگاه‌های پیشرفته در قالیشویی‌های معتبر انجام می‌شوند. این دستگاه‌ها فرآیند آبکشی را به بهترین نحو اجرا می‌کنند تا تمامی آب‌های باقی‌مانده از فرش خارج شود.

استفاده از دستگاه‌های جدید و حرفه‌ای

اکثر این شرکت‌ها به دستگاه‌های آبگیر جدید مجهز هستند. به این ترتیب بدون هیچ نگرانی بابت آسیب رسیدن به فرش می‌توانید فرش‌های خود را به قالیشویی‌های باکیفیت واگذار نمایید.
زمانی‌که فرش‌های خود را بر شستشو ارسال می‌کنید دغدغه‌ای برای شرایط جوی و آب‌وهوای بارانی نداشته باشید. در آنجا فرش‌ها به طور کامل خشک می‌شوند، زیرا تمامی قالیشویی‌های مجاز دستگاه خشک‌کن حرفه‌ای دارند.

اما در روش شستشوی سنتی فرش‌ها این امکان وجود دارد که فرش‌ها به طور کامل خشک نشوند. وجود رطوبت در ریشه و بافت فرش باعث پوسیدگی و از بین رفتن فرش در دراز مدت خواهد شد.

استفاده از مواد شوینده استاندارد

معمولاً در آنجا از بهترین مواد شوینده استاندارد استفاده می‌کنند. در قالیشویی‌های معتبر مواد شوینده با وسواس خاصی انتخاب می‌شود. این امر به این دلیل است که اگر مواد شوینده انتخاب شده مناسب و استاندارد نباشد آسیب به ریشه و بافت فرش را در پی دارد. کارشناسان شستشو قالی با توجه به بافت و جنس فرش در مورد انتخاب مواد شوینده تصمیم می‌گیرند و فرش‌ها را به روشی خاص شست‌وشو می‌دهند.

قالیشویی‌ تهران به نکات مهم جهت شست‌وشوی فرش‌هایی که حساسیت بیشتری دارند توجه می‌کنند. همچنین خود را متعهد می‌داند که در صورت بروز تخلف یا آسیب رسیدن به فرش‌ها، کلیه خسارات را به طور کامل به مشتریان خود پرداخت نمایند.

رفع کامل آلودگی‌ها

یکی از دلایل بااهمیتی که برای شستشوی فرش‌ها توسط قالیشویی‌های مجاز باید در نظر داشت این است که کارشناسان شستشو قالی تمام تلاش خود را می‌کنند تا هیچ گونه آلودگی در ریشه و بافت فرش باقی نماند. زیرا وجود آلودگی‌ها در بافت و ریشه فرش سبب کاهش عمر مفید آن خواهد شد.

رفع کامل آلودگی فرش‌ها

لکه گیری فرش‌ها

اگر شب یلدا فرش منزل شما به شدت کثیف شده است، نگران وجود لکه‌های آب انار و لکه چای روی فرش خود نباشید. لکه گیری جز برترین خدمات قالیشویی تجریش است. لازم است تمامی قالیشویی‌های مجاز در این امر متخصص باشند و کلیه روش‌های برتر برای زدودن لکه‌های فرش را بشناسند. برخی از لکه‌ها با توجه به ماهیتی که دارند برای پاک شدن از سطح فرش به مواد شوینده و روش‌های متناسب نیاز دارند.

اگر فرش‌ شما ابریشمی و حساس است، نگران نباشید زیرا کارشناسان قالیشویی تهران از بهترین پاک کننده‌ها برای رفع کامل لکه فرش بهره‌ می‌برند.

اغلب پاک‌کننده‌ها مایع هستند و قدرت فوق‌العاده‌ای برای از بین بردن لکه‌های فرش دارند.

در ادامه با خدمات بی‌نظیر قالیشویی ملکه آشنا می‌شوید.

کارخانه قالیشویی ملکه از سال ۱۳۸۷ فعالیت رسمی خود را در عرصه شستشو و خدمات فرش در سطح شهر تهران و حومه آغاز نموده. و در این راستا موفق به کسب مجوز از اتحادیه قالیشویان تهران. برای دفتر مرکزی به شناسه صنفی ۰۴۴۴۷۷۳۲۵۱ و اتحادیه قالیشویان شهرری برای کارخانه به شناسه صنفی ۰۴۵۵۲۸۱۱۱۷ شده ایم.

مجموعه ملکه متفخر است. که بیشترین رضایتمندی مشتریان را طی چند سال فعالیت خود بدست آورده. و اکثر مشتریان معرف هستند و به صورت فامیلی خدمات فرش و مبل خود را در زمان های مشخص در طول سال به مجموعه ما می سپارند. برای راستی آزمایی این موضوع کافی است. فقط یک بار خدمات مارا امتحان بفرمایید و برای همیشه خیال خودتان را بابت شستشو فرش های خود راحت کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.